Gowidlino
MegaMocni

O Szkole Podstawowej MegaMocni w Gowidlinie

Przedstawiamy naszą pierwszą szkołę! Oprócz zajęć realizowanych w ramach podstawy programowej według rozporządzeń MEiN, wprowadziliśmy do naszego nauczania innowacje edukacyjne – a wszystko po to, by zmienić sposób, w jaki Twoje dziecko zdobywa wiedzę.

Podstawą naszej edukacji są trzy filary pedagogiczne: komunikacja, samodzielność i doświadczanie. Szkoła to dla nas miejsce na kształtowanie własnych decyzji, samodzielnego myślenia i aktywnej eksploracji, oparte na dobrych relacjach pomiędzy nauczycielami a uczniami.

Bliskie sąsiedztwo lasu pozwoliło nam na wprowadzenie do nauki elementów norweskiego stylu wychowania.

Prowadzimy terenowe zajęcia przyrodnicze „Blisko natury” oparte na pedagogice przygody. Ważne jest dla nas przebywanie i ruch na świeżym powietrzu.

Współpracujemy z Instytutem Zwinnej Edukacji. Zwinnie zarządzamy placówką, co oznacza tworzenie tylko potrzebnych dokumentów i skupienie się na właściwej treści pracy – z dzieckiem. Pracujemy w metodologii Scrum. Bierzemy udział w projekcie „Szkoła bez ocen” prowadzonym przez Fundację Szkoła Bez Ocen oraz Instytut Zwinnej Edukacji.

Co wyróżnia naszą szkołę?

bez nudy

wprowadzamy radość na zajęciach!

bez ocen

oceniamy wspierająco, a nie cyfrą.

bez zadań domowych

uczymy się w szkole, nie zadajemy do domu.

z technologią

wykorzystujemy technologie przyjazne nauczaniu.

komunikatywna

utrzymujemy stały kontakt z uczniami i rodzicami.

przyjazna rodzicom

prowadzimy regularne spotkania z rodzicami.

z tradycjami regionalnymi

uczymy języka kaszubskiego i historii Kaszubów.

z wartościami

wzmacniamy poczucie wartości w uczniach.

interaktywna

stawiamy na pracę projektową, w grupie, burze mózgów, odgrywanie ról. Ważna jest dla nas interakcja i dobra zabawa podczas lekcji.

z językami

już od pierwszej klasy dzieci mają dodatkową godzinę języka angielskiego oraz niemieckiego.

Jagoda Stefanowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej
MegaMocni w Gowidlinie

Ukończyła pedagogikę ze specjalizacjami: pedagogika wczesnoszkolna, edukacja elementarna i nauczanie języka angielskiego, resocjalizacja i profilaktyka społeczna, a także studia menedżerskie dla kadry kierowniczej oświaty.

Jej doświadczenie zawodowe składa się z kilkunastu lat pracy na stanowiskach pedagoga-nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz wicedyrektora i dyrektora przedszkola i żłobka.

Od stycznia 2023 roku jest dyrektorem Przedszkola MegaMocni Gowidlino oraz Szkoły Podstawowej MegaMocni w Gowidlinie.

Beata Starosz

Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej
MegaMocni w Gowidlinie

Absolwentka Studium Nauczycielskiego oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunkach: edukacja wczesnoszkolna, bibliotekarstwo i informacja naukowa, edukacja dla bezpieczeństwa z etyką.

Jest nauczycielem mianowanym z trzydziestoletnim stażem pracy w szkole. Rozpoczynała swoją pracę w oddziale przedszkolnym. Następnie pracowała w szkole podstawowej ucząc języka polskiego w klasach 4-8, pełniła funkcję pedagoga szkolnego oraz prowadziła bibliotekę. Po ukończeniu kolejnych studiów podyplomowych uczyła edukacji dla bezpieczeństawa. Pracowała również w zespole nadzorującym. Obecnie pełni funkcję wicedyrektora w Szkole Podstawowej MegaMocni w Gowidlinie.

Jedzenie jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, zwłaszcza
wzrastającego i rozwijającego się. Dlatego tak ważne jest zapewnienie
wszystkich niezbędnych składników pokarmowych dostarczanych we
właściwych proporcjach.

Posiłki przygotowują kucharze z firmy cateringowej Usługi Gastronomiczne Kazimierz Żołnowski z
Kartuz. Jedzenie podajemy na talerzach. Dbamy o to, żeby zawsze było świeże, zrównoważone i
dostosowane do potrzeb rozwojowych.

Dostępne są dwa
warianty żywienia
dla uczniów:

I danie obiadowe:
  • w 2 dni w tygodniu jest to zupa, a w 3 dni w tygodniu jest to drugie danie,
2 danie obiadowe:
  • codziennie zupa i II danie.

Więcej informacji w sekretariacie szkoły.

• Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne kształtują u dzieci praktyczne umiejętności kulinarne, uczą zasad higieny i rozwijają umiejętność bezpiecznego posługiwania się przyborami kuchennymi. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, uczą się planowania i organizowania swoich działań oraz odkrywają nowe smaki i zapachy.

• Basen

Pływanie ma znakomity wpływ na rozwój dzieci –  kształtuje charakter i poprawia kondycję. Hartuje i wzmacnia organizm, zapewnia prosty kręgosłup, uczy prawidłowego oddechu oraz przezwyciężania słabości, dostarcza nowych wrażeń, uwalnia endorfiny – hormony szczęścia. To świetny sposób na tworzenie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.

• Zajęcia terenowe

Ruch i przebywanie na świeżym powietrzu są niezwykle ważne. Dbamy, aby dzieci miały stały kontakt z przyrodą oraz nabywały wiedzę przyrodniczą w praktyce.

Zobacz wszystkie zajęcia

Cennik

Na koszt pobytu dziecka w placówce składa się czesne oraz wyżywienie.
W celu rezerwacji miejsca należy wnieść opłatę wpisową.

Pobierz cennik

Szkoła Podstawowa MegaMocni w Gowidlinie