Facebook Pixel Code
Umów spotkanie
Zapisz dziecko

Wybierz grupę wiekową

Żłobek lub przedszkole Szkoła
Nasze placówki

Adres: Lawendowa 1
80-180 Borkowo
Telefon: +48 506 562 053
E-mail: borkowo@megamocni.edu.pl

Godziny otwarcia: 6:00 – 17:30

Przejdź do strony internetowej

Projekty społeczne

Prowadzenie placówek edukacyjnych MegaMocni w ramach Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju DyNaMo otwiera nam możliwości uczestniczenia w projektach społecznych i charytatywnych.

Chcemy uczyć pomagania od małego, aby dzieci poprzez obserwację i wspólne działanie wiedziały, jak ważna jest idea niesienia pomocy. Wysoki poziom empatii umożliwia dostrzeżenie i zrozumienie sytuacji, emocji i potrzeb drugiej osoby, dlatego w naszych placówkach bierzemy udział w wielu lokalnych akcjach charytatywnych i zbiórkach. Do części naszych projektów angażujemy także rodziców i kadrę, by łączyć ludzi wspólnym działaniem i siłą czynionego dobra.

01.04.2023

Aktywizacja zawodowa młodych mam

Obecnie realizujemy projekt „MAMY plan” ze Stowarzyszeniem Waga.


Projekt ma na celu aktywizację zawodową gdańszczanek, które po urlopie macierzyńskim nie wróciły do pracy lub mają problem z jej znalezieniem. Podczas szkoleń, warsztatów czy staży kadra z MegaMocni zaopiekuje się dziećmi, aby młode mamy mogły skupić się na rozwijaniu kompetencji zawodowych i powrocie na rynek pracy.

01.12.2022

Wsparcie hospicjum dla dzieci

W grudniu 2022 roku rodzice i kadra z placówek MegaMocni wzięli udział w świątecznej akcji przygotowywania prezentów dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci! 


Dzięki zaangażowaniu darczyńców kolejny rok mogliśmy pomóc w święta potrzebującym dzieciom. Oprócz artykułów medycznych do podopiecznych trafiły gry, zabawki i sprzęt elektroniczny. Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego. Pod opieką Fundacji znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.

Wspierając podopiecznych Fundacji i ich rodziny, chcieliśmy sprawić, by w święta nie czuli się samotni i pozostawieni sami sobie.

01.05.2022

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Przyjęliśmy nieodpłatnie do naszych żłobków i przedszkoli około 70 ukraińskich dzieci, które wraz z rodzinami uciekły przed wojną do Polski. 


Zapewniliśmy im opiekę, edukację oraz wyżywienie, a rodzicom pomoc psychologa.

01.02.2022

Dziergamy dla potrzebujących

Do końca lutego 2022 roku realizowaliśmy ze Stowarzyszeniem WAGA wspólną akcję „OtuliMY”. 


Była ona kontynuacją poprzedniego projektu Stowarzyszenia DyNaMo „Robimy skarpetki” z 2019/2020. Działanie miało na celu stworzenie czapek i kocy patchworkowych, które zostały przekazane dla osób potrzebujących do Punktu Charytatywnego „Dary” w Gdańsku-Wrzeszczu. Do tej akcji zaprosiliśmy seniorów z Centrum Wsparcia Seniora, Klubu Senioryci, młodzież z Klubu Młodzi Gniewni oraz opiekunów dzieci uczęszczających do placówek MegaMocni. Dzieci także pomagały – na warsztatach stworzyły pompony do czapek! Akcja pokazała, że wspólne pomaganie łączy niezależnie od wieku.

07.02.2022

Siła (u)śmiechu

W 2021 i 2022 roku wsparliśmy Fundację Dr Clown. 


Zachęcaliśmy do wpłat na rzecz fundacji, w zamian oferując ebook „Opowieść o Smoku Krzysiu”, który wraz z rodzicami napisały dzieci uczęszczające do jednej z placówek MegaMocni. Wpłaty były przeznaczone na zakup czerwonych nosów dla wolontariuszy, które miały wywoływać uśmiech na twarzach chorych dzieci w szpitalach.

01.12.2021

Świąteczne listy pełne marzeń

Projekt zatytułowany „Pomocni MegaMocni” realizowany był w listopadzie i grudniu 2021 roku.


W ramach akcji rodzice i kadra z MegaMocni przygotowali świąteczne prezenty dla wychowanków Gdańskich Domów dla Dzieci, Domu dla Dzieci w Straszynie oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Domatowie. Dzieci podzieliły się swoimi marzeniami w listach i na ich podstawie przygotowano paczki. Wszystkie prezenty zostały uroczyście przekazane przed świętami Bożego Narodzenia. Akcja poruszyła także innych do działania i wspólnej pomocy. Lokalne firmy spontanicznie organizowały zbiórki charytatywne na rzecz domów. Poprzez różne aktywności na terenie naszych przedszkoli: kiermasze, pchle targi, sprzedaż ciast oraz inne formy pozyskiwania funduszy, dzieci uczyły się pomagania, wrażliwości i empatii. Same listy były dla darczyńców źródłem wielu wzruszeń. Czasem nieraz proste marzenia okazywały się najważniejszymi potrzebami wychowanków domów dla dzieci.