Zajęcia dodatkowe
Zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej
Gry i zabawy ruchowe mają za zadanie polepszyć ogólny stan zdrowia, ale przede wszystkim wyrobić nawyk aktywności fizycznej. Gra w piłkę angażuje wiele grup mięśniowych, wzmacnia i uelastycznia ciało. Ćwiczenia poprawiają kondycję, zwinność i wytrzymałość. Uczy współpracy w grupie i doskonale rozładowuje napięcie mięśniowe.
Zajęcia taneczne
Na zajęciach tańca trenujemy koordynację ruchową, kontrolę nad ciałem i łączenie ruchu z muzyką. To wielopoziomowe ćwiczenia angażujące jednocześnie różne obszary mózgu. Oprócz tego, ćwiczymy swoją wytrwałość i uwalniamy emocje. Dajemy się ponieść kołysaniu muzyki.
Balet
Zajęcia baletowe dla najmłodszych obejmują naukę podstaw tańca klasycznego, podstawowe ćwiczenia wpływające na równowagę, postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny rozwija koordynację ruchową, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawę koncentracji, samodyscypliny oraz zachęca do inwencji twórczej.
Judo
Oprócz nauki technik judo czy sztuki miękkiego padania, dzieci uczestniczą w ćwiczeniach ogólnorozwojowych i korekcyjnych. Zabawa i gra włączona do procesu treningowego jest jedną z podstawowych metod rozwijania i doskonalenia cech charakteru.
Teakwondo
Teakwondo dla dzieci prowadzone jest w formie zabawy, jednak ważna jest także zdrowa dyscyplina. Zajęcia kształtują nie tylko osobowość, ale także całe ciało. Ćwiczenia rozwijają i doskonalą poszczególne cechy motoryczne takie jak gibkość, szybkość, wytrzymałość, koordynację wzrokowo-ruchową i siłę.
Majsterkowanie
Na zajęciach z majsterkowania dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. Zajęcia pomagają w rozwoju wyobraźni przestrzennej i trenują sprawność motoryczną dziecka. Warsztaty majsterkowania budują pewność siebie, wiarę we własne możliwości.
Robotyka z Akademią Tukana
Nauka kodowania rozwija takie kompetencje jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów czy umiejętność pracy zespołowej. Ciekawe formy pracy oraz atrakcyjne pomoce dydaktyczne w postaci robotów – Ozobotów – sprawią, że nauka będzie dla dzieci zabawą.
Przedszkoliada
Gry i zabawy ruchowe mają za zadanie polepszyć ogólny stan zdrowia, ale przede wszystkim wyrobić nawyk aktywności fizycznej. Dzieci przygotowują się mentalnie do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności pogodzenia się z przegraną.
Terapia logopedyczna
Nauka prawidłowego używania języka i całego aparatu mowy to proces wymagający czasu. Jest czymś całkowicie naturalnym, że czasem w tych zmaganiach potrzebne są dodatkowe, wesołe i angażujące ćwiczenia. Wszystko po to, aby wszelkie trudności przekuć w osiągnięcia i pomóc maluchowi w usprawnieniu jego umiejętności mowy, komunikacji i rozumienia.