Zajęcia w czesnym

Zajęcia poznawcze
Zajęcia wspierające sferę poznawczą dzieci, ich wiedzę o świecie. Oparte są o tematy kompleksowe lub związane z dniami z Kalendarza Świąt Nietypowych, np. Dzień Postaci z Bajek, Dzień Dziecka, Dzień Pingwina, Mikołajki.
Program Powszechnej Dwujęzyczności
Program ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego, a z pomocą przychodzą maskotki Baby Beetles. Oprócz nabywania umiejętności językowych można zaobserwować u dzieci poprawę koncentracji, lepszą podzielność uwagi, pogłębienie wrażliwości kulturowej i społecznej.
Zajęcia artystyczne/manualne
Zajęcia muzyczno-ruchowe
Intensywny dzień wypełniony odkrywaniem świata i poznawaniem samego siebie rozpoczynamy od lekkich wygibasów. Zajęcia muzyczno-ruchowe to zestaw zabaw, które pobudzają nie tylko rozwijające się ciało ale i kształtujący się umysł.
Zabawy paluszkowe
Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą.
Profilaktyka logopoedyczna
Ćwiczenia angażujące mięśnie oddechowe i aparat mowy, które usprawniają umiejętności komunikacji, rozumienia i uczenia się. Poprawa motoryki narządów mowy ma ogromny wpływ na prawidłową wymowę oraz naukę nowych słów.


Sensoplastyka
Brudzenie, które uaktywnia wszystkie możliwe zmysły, jest bardzo znaczące dla rozwoju mózgu w pierwszych latach. Zajęcia mają na celu rozwój osobowości dzieci, samodzielności, świadomości własnego ciała oraz przestrzeni, a także usprawnienie manualne.
Zajęcia taneczne
Na zajęciach tańca próbujemy trenować koordynację ruchową, kontrolę nad ciałem i łączenie ruchu z muzyką. To wielopoziomowe ćwiczenie angażujące jednocześnie różne obszary mózgu w skoordynowany sposób. To zajęcia, na których trenujemy swoją wytrwałość i uwalniamy emocje.