Zajęcia w czesnym
Zabawy fundaMentalne
Ich celem jest stymulacja wielokierunkowego rozwoju, rozwijanie inteligencji i wrodzonych zdolności poprzez udział w prostych, urozmaiconych i dobrze zaplanowanych zabawach. Uczestnictwo zapewnia maluchom nie tylko przyjemne przeżycia, ale też uczy sposobów poznawania świata, radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, a przede wszystkim pozwala poznać smak sukcesu.
Warsztaty o emocjach
Kompetencje zarówno te emocjonalne jak i społeczne kształtują się naturalnie poprzez kontakt z drugim człowiekiem. Dzięki tym relacjom dziecko zaspokaja potrzebę bliskości, a także uczy się budować więzi. W konsekwencji kształtuje swoją pozytywną samoocenę, uczy się samodzielności życiowej oraz nawiązywania przyjaźni.
Program Powszechnej Dwujęzyczności
Program ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego, a z pomocą przychodzą maskotki Baby Beetles. Oprócz nabywania umiejętności językowych można zaobserwować u dzieci poprawę koncentracji, lepszą podzielność uwagi, pogłębienie wrażliwości kulturowej i społecznej.
Teatrzyk cieni
To doskonała okazja, by dziecko mogło wcielić się w rolę widza i aktora – rozbudza ciekawość, wycisza i uspokaja, rozwija kreatywność, wzbogaca słownictwo, kształtuje umiejętność skupienia uwagi, buduje poczucie własnej wartości oraz ćwiczy pamięć. To forma zabawy, która pobudza wyobraźnię jest spontaniczna i twórcza.
Warsztaty plastyczne
Warsztaty rozwijające kreatywność dziecka. Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Zajęcia pokazują świat piękna, kształtują poczucie estetyki i dają radość z tworzenia. Dzieci mogą także rozładować napięcia, dać wyraz swoim emocjom i świetnie się przy tym bawić!
Sensoplastyka
Brudzenie, które uaktywnia wszystkie możliwe zmysły, jest bardzo znaczące dla rozwoju mózgu w pierwszych latach. Zajęcia mają na celu rozwój osobowości dzieci, samodzielności, świadomości własnego ciała oraz przestrzeni, a także usprawnienie manualne.
Zabawy paluszkowe
Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą.
Zabawy ruchowe
To dodatkowa porcja aktywności fizycznej i intelektualnej, w której najważniejszymi bodźcami są ruch, dźwięk i możliwość zabawy z rówieśnikami. Wykorzystujemy lekkie ćwiczenia, poruszanie się w rytm muzyki, wspomagając w ten sposób ogólny rozwój mięśni i motoryki.
Rytmika
Edukacja muzyczna rozwija wrażliwość estetyczną i poczucie rytmu, kształtuje koordynację ruchową i korzystnie oddziałuje na pracę narządów wewnętrznych czy układu nerwowego. Ruch przy muzyce, śpiew czy gra na instrumentach sprawiają dzieciom mnóstwo radości i zapewniają wszechstronny rozwój.