Facebook Pixel Code
Umów spotkanie
Zapisz dziecko

Wybierz grupę wiekową

Żłobek lub przedszkole Szkoła
Nasze placówki

Adres: Lawendowa 1
80-180 Borkowo
Telefon: +48 506 562 053
E-mail: borkowo@megamocni.edu.pl

Godziny otwarcia: 6:00 – 17:30

Przejdź do strony internetowej
Trwa rekrutacja
Żłobek Strzyża
MegaMocni

Zajęcia w czesnym

Zabawy fundaMentalne

Ich celem jest stymulacja wielokierunkowego rozwoju, rozwijanie inteligencji i wrodzonych zdolności poprzez udział w prostych, urozmaiconych i dobrze zaplanowanych zabawach. Uczestnictwo zapewnia maluchom nie tylko przyjemne przeżycia, ale też uczy sposobów poznawania świata, radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, a przede wszystkim pozwala poznać smak sukcesu.

 
Program Powszechnej Dwujęzyczności

Program ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego, a z pomocą przychodzą maskotki Baby Beetles. Oprócz nabywania umiejętności językowych można zaobserwować u dzieci poprawę koncentracji, lepszą podzielność uwagi, pogłębienie wrażliwości kulturowej i społecznej.

 
Profilaktyka logopedyczna

Ćwiczenia angażujące mięśnie oddechowe i aparat mowy, które usprawniają umiejętności komunikacji, rozumienia i uczenia się. Poprawa motoryki narządów mowy ma ogromny wpływ na prawidłową wymowę oraz naukę nowych słów.
 

Sensoplastyka

Brudzenie, które uaktywnia wszystkie możliwe zmysły, jest bardzo znaczące dla rozwoju mózgu w pierwszych latach. Zajęcia mają na celu rozwój osobowości dzieci, samodzielności, świadomości własnego ciała oraz przestrzeni, a także usprawnienie manualne.

 
Zabawy paluszkowe

Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą. 

 

Poranna gimnastyka

Intensywny dzień wypełniony odkrywaniem świata i poznawaniem samego siebie rozpoczynamy od lekkich wygibasów. Poranna gimnastyka to zestaw zabaw ruchowych, które pobudzają nie tylko rozwijające się ciało ale i kształtujący się umysł. To świetne przygotowanie do dalszych zabaw z rówieśnikami.

 

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Nasze zabawy muzyczne to zajęcia muzyczno-ruchowe pomagające rozwijać motorykę dziecka, jego poczucie rytmu w tańcu i grze na instrumentach. Oswajają z różnorodnością dźwięków, kształtują wrażliwość.

 
Ćwiczenia sensoryczne

Na zajęciach dzieci doświadczają świata poprzez smak, zapach, dotyk, wzrok, słuch i węch. Wykorzystując naturalne i bezpieczne składniki oraz doskonałą zabawę, stymulujemy ich rozwój.

 
Ruch rozwijający

System ćwiczeń i zabaw ruchowych wspomagający rozwój psychomotoryczny małych dzieci. Wykorzystanie dotyku, ruchu oraz wzajemnych relacji fizycznych, emocjonalnych i społecznych do rozszerzenia świadomości własnego ciała, przestrzeni i działanie w niej, a także do pogłębienia kontaktu z innymi ludźmi.

 
Zabawy z piłką

Ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność spostrzegania, orientację w schemacie własnego ciała, świadomość przestrzeni i odległości. Zabawy z piłką przygotowują dzieci do gier sportowych, wnoszą wiele radości i rozwijają umiejętność pozytywnej rywalizacji.

 
Zabawy z chustą animacyjną

Kolorowa chusta ma kształt koła, ale może przybierać różne formy, zawsze jednak dostarcza wiele możliwości do zabawy. Ułatwia wzajemne poznawanie się, współdziałanie w grupie, doskonali spostrzegawczość i refleks, ćwiczy poczucie rytmu.

 
Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi

Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda. Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.

 

Rytmika

Edukacja muzyczna rozwija wrażliwość estetyczną i poczucie rytmu, kształtuje koordynację ruchową i korzystnie oddziałuje na pracę narządów wewnętrznych czy układu nerwowego. Ruch przy muzyce, śpiew czy gra na instrumentach sprawiają dzieciom mnóstwo radości i zapewniają wszechstronny rozwój.

 
Bajkoterapia

Wykorzystując je w pracy z dziećmi, możemy rozbudzać wyobraźnię, pozwalać kształtować osobowość, budować zdolność do przeżywania uczuć i emocji, czy rozwijać empatię w relacjach z innymi. Pokonywanie przeciwności losu przez bohaterów staje się więc wzorcem do budowania wytrwałości i przezwyciężania własnych, codziennych przeszkód.

 

Dogoterapia

Kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, są dla dzieci bardzo wartościowe. Wzmacniają empatię względem zwierząt, są okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do poszerzania słownika czynnego, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.