Zajęcia w czesnym
Język angielski
Wplatamy język angielski w cykl naszych codziennych aktywności. Dodatkowo pracujemy nad językiem z wykwalifikowanym lektorem, aby budować wiedzę i umiejętności lingwistyczne oraz nabywać płynności w komunikacji.
Profilaktyka logopedyczna
Ćwiczenia angażujące mięśnie oddechowe i aparat mowy, które usprawniają umiejętności komunikacji, rozumienia i uczenia się. Poprawa motoryki narządów mowy ma ogromny wpływ na prawidłową wymowę oraz naukę nowych słów.
Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Poznawanie nowych osób, słuchanie innych, rozumienie emocji, zapraszanie do zabawy, dzielenie się, to tylko niektóre sytuacje, z którymi dziecko musi się oswoić. Trening Umiejętności Społecznych uczy właśnie tego, jak radzić sobie w sytuacjach społecznych.
Warsztaty plastyczno-recyklingowe
Zajęcia koncentrują się na tym, aby wykorzystywać niepotrzebne już materiały do tworzenia nowych przedmiotów i rozwiązań, dbając przy tym o otaczające nas środowisko. Jest to doskonałe połączenie treningu kreatywności, poczucia estetyki i motoryki małej.
Sensoplastyka
Brudzenie, które uaktywnia wszystkie możliwe zmysły, jest bardzo znaczące dla rozwoju mózgu w pierwszych latach. Zajęcia mają na celu rozwój osobowości dzieci, samodzielności, świadomości własnego ciała oraz przestrzeni, a także usprawnienie manualne.
Eksperymenty
Cykl zajęć, w trakcie których dziecko wykonuje samodzielnie proste doświadczenia, uzyskując dzięki temu odpowiedzi na nurtujące pytania. Poznaje funkcjonowanie własnego ciała, przedmiotów, zjawisk przyrodniczych.
Kuchcikowo
Warsztaty kulinarne kształtują u dzieci praktyczne umiejętności kulinarne, uczą zasad higieny i rozwijają umiejętność bezpiecznego posługiwania się przyborami kuchennymi. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, uczą się planowania i organizowania swoich działań oraz odkrywają nowe smaki i zapachy.
Warsztaty z ogrodnictwa
Celem warsztatów jest budowanie wiedzy o roślinach, kształtowanie postawy proekologicznej oraz tworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwacje, eksperymentowanie i eksplorowanie.
Świadomy ruch
Zajęcia taneczno-ruchowe rozwijają szereg umiejętności: spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową. Mobilizują do działania oraz wyrabiają wewnętrzną dyscyplinę. Taniec jest odpowiedzią na naturalną potrzebę ruchu dziecka i stanowi świetną zabawę.
Gimnastyka z elementami ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne
System ćwiczeń i zabaw ruchowych wspomagający rozwój psychomotoryczny małych dzieci. Wykorzystanie dotyku, ruchu oraz wzajemnych relacji fizycznych, emocjonalnych i społecznych do rozszerzenia świadomości własnego ciała, przestrzeni i działanie w niej, a także do pogłębienia kontaktu z innymi ludźmi.
Rytmika
Edukacja muzyczna rozwija wrażliwość estetyczną i poczucie rytmu, kształtuje koordynację ruchową i korzystnie oddziałuje na pracę narządów wewnętrznych czy układu nerwowego. Ruch przy muzyce, śpiew czy gra na instrumentach sprawiają dzieciom mnóstwo radości i zapewniają wszechstronny rozwój.
Teatrzyk cieni
To doskonała okazja, by dziecko mogło wcielić się w rolę widza i aktora – rozbudza ciekawość, wycisza i uspokaja, rozwija kreatywność, wzbogaca słownictwo, kształtuje umiejętność skupienia uwagi, buduje poczucie własnej wartości oraz ćwiczy pamięć.
Warsztaty teatralno-dramowe
Wykorzystanie elementów dramy i teatru pomoże dzieciom rozwinąć: skupienie, pamięć, postrzeganie, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto wzbogaci słownictwo oraz wzmocni koordynację ruchową i uplastyczni ciało.
Warsztaty o emocjach
Kompetencje zarówno te emocjonalne jak i społeczne kształtują się naturalnie poprzez kontakt z drugim człowiekiem. Dzięki relacjom dziecko zaspokaja potrzebę bliskości, a także uczy się budować więzi. Na zajęciach dzieci rozwijają wrażliwość emocjonalną, empatię, uczą się akceptować własną emocjonalność i odpowiednio reagować na emocje innych.
Warsztaty wiedzy o świecie
Podczas warsztatów dzieci poznają bliżej kultury wybranych krajów. Będą poszerzać informacje na temat podobieństw i różnic występujących w różnych miejscach na świecie. Każdego miesiąca wspólnie przeniesiemy się do ciekawych zakątków
Kodowanie na dywanie
Nauka podstaw programowania rozwija takie kompetencje jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów czy umiejętność pracy zespołowej. Ciekawe formy pracy oraz atrakcyjne pomoce dydaktyczne sprawią, że nauka będzie dla dzieci zabawą.
Gry planszowe
Gry to świetny sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, ćwiczenie koncentracji i cierpliwości. Dodatkowo przez zabawę dzieci rozwijają umiejętności przestrzegania reguł i zasad gry, rozwijają funkcje wzrokowe, słuchowe, dotykowe i poznawcze, ale przede wszystkim uczą się zasad pracy w grupie