Zajęcia w czesnym
Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Poznawanie nowych osób, słuchanie innych, rozumienie emocji, zapraszanie do zabawy, dzielenie się, to tylko niektóre sytuacje, z którymi dziecko musi się oswoić. Trening Umiejętności Społecznych uczy właśnie tego, jak radzić sobie w sytuacjach społecznych.
Kodowanie na dywanie
Naukę kodowania można rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Istotą jest przecież logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji.
Język angielski
Wplatamy język angielski w cykl naszych codziennych aktywności. Dodatkowo pracujemy nad językiem z wykwalifikowanym lektorem, aby budować wiedzę i umiejętności lingwistyczne oraz nabywać płynności w komunikacji.
Zabawy logopedyczne
Ćwiczenia angażujące mięśnie oddechowe i aparat mowy, które usprawniają umiejętności komunikacji, rozumienia i uczenia się. Poprawa motoryki narządów mowy ma ogromny wpływ na prawidłową wymowę oraz naukę nowych słów.
Rytmika
Rytmika to zajęcia, które poprzez dźwięk i ruch usprawniają koordynację, kształtują wrażliwość, oswajają z wystąpieniami publicznymi. Dzieci uczą się rytmu i tempa, wpływu bodźców dźwiękowych, śpiewu, gry na instrumentach, łączenia dźwięku z ruchem.
Poranna gimnastyka
Poranna gimnastyka to zestaw zabaw ruchowych, które pobudzają nie tylko rozwijające się ciało, ale także umysł. To świetne przygotowanie do dalszych zabaw z rówieśnikami. Zajęcia kształtują zdrowe nawyki aktywnego spędzania czasu.
Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi
Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach, uczą się prawidłowego oddechu, wyciszają się. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.
Warsztaty plastyczno-recyklingowe
Zajęcia koncentrują się na tym, aby wykorzystywać niepotrzebne już materiały do tworzenia nowych przedmiotów i rozwiązań, dbając przy tym o otaczające nas środowisko. Jest to doskonałe połączenie treningu kreatywności, poczucia estetyki i motoryki małej.
Sensoplastyka
Na zajęciach dzieci doświadczają świata poprzez smak, zapach, dotyk, wzrok, słuch i węch. Wykorzystując naturalne i bezpieczne składniki oraz doskonałą zabawę, stymulujemy ich neurony do pracy. Wszystko po to, aby rozbudzać kreatywność, ciekawość, ćwiczyć wrażliwość i poznawać świat.
Globalne czytanie
Czytanie globalne to czytanie całowyrazowe, polega na fotograficznym, holistycznym odczytywaniu całych słów bez dzielenia ich na sylaby lub litery. Takie czytanie rozwija prawą półkulę mózgu, która odpowiada za intuicyjny, nieschematyczny sposób rozumowania, a także pamięć wzrokową.
Bajkoterapia
Opowieść jest pierwotną i naturalną formą przekazu. Wykorzystując je w pracy z dziećmi, możemy rozbudzać wyobraźnię, pozwalać kształtować osobowość, budować zdolność do przeżywania uczuć i emocji, czy rozwijać empatię w relacjach z innymi.
Kącik czytelniczy
Pragniemy rozbudzić w dzieciach pasję i nawyk czytania książek. Czytamy na głos, by pomóc rozwijać i wzbogacać słownictwo dziecka, pozwolić osłuchać się z językiem, brzmieniem słów i konstrukcją gramatyczną.
Gimnastyka paluszkowa
Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą.
Kodowanie na dywanie
Naukę kodowania można rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Istotą jest przecież logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji.
Dogoterapia
Kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, są dla dzieci bardzo wartościowe. Wzmacniają empatię względem zwierząt, są okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do poszerzania słownika czynnego, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.
Kuchcikowo
Warsztaty kulinarne kształtują u dzieci praktyczne umiejętności kulinarne, uczą zasad higieny i rozwijają umiejętność bezpiecznego posługiwania się przyborami kuchennymi. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, uczą się planowania i organizowania swoich działań oraz odkrywają nowe smaki i zapachy.
Mały ogrodnik
Zajęcia mają edukować najmłodszych w zakresie działań ogrodniczych, wzbudzić zaciekawianie światem roślin oraz przybliżyć zagadnienia związane z procesem wzrostu, pielęgnacji oraz ochroną środowiska. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie dzieci nauczą się planowania, przewidywania oraz co najważniejsze odpowiedzialności i szacunku do pracy własnej i innych.