Nieś pomoc z MegaMocnymi! #PomocniMegaMocni

18.09.2024

Ostatnie dni dla mieszkańców południa Polski były niezwykle trudne. Niszczycielska siła żywiołu porwała dobytki życia wielu ludzi, którzy w tej sytuacji zostali pozbawieni dachu nad głową. Wiemy, że każda forma pomocy jest w tej chwili na wagę złota, dlatego we wszystkich placówkach MegaMocni organizujemy punkty zbiórek darów.

Co można oddać w punkcie?

Jeżeli chcesz przekazać rzeczy powodzianom, sprawdź, co jest teraz najbardziej potrzebne:

👉 woda i napoje w butelkach

👉 ręczniki, koce, śpiwory, ścierki

👉 środki czystości

👉 artykuły higieniczne, np. pieluszki, chusteczki

👉 żywność długoterminowa, w tym: słoiczki dla dzieci, konserwy, makarony, ryż, kasze, kawa, herbata, dżemy i inne przetwory

👉 artykuły szkolne

👉 produkty dla dzieci i niemowląt

❗Nie przynoś do punktów ubrań i obuwia – nie otrzymaliśmy informacji, aby te rzeczy były potrzebne.

Gdzie można przynieść dary?

Produkty wymienione w powyższej liście możesz dostarczyć w punkcie zbiórki w każdej placówce MegaMocni, w godzinach ich otwarcia.

Jak rzeczy ze zbiórki trafią do powodzian?

Ofiarowane produkty przewieziemy do punktów zbiórek w najbliższych miastach i gminach, które przekażą wszystkie rzeczy poszkodowanym.

Sytuacja jest dynamiczna, dlatego lista potrzebnych rzeczy lub miejsca ich zbiórki mogą ulec zmianie. Wszystkie informacje będziemy aktualizować na bieżąco.

Nie zapominaj o dzieciach

Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich, szczególnie dla najmłodszych. Dzieci mogą odczuwać teraz nasilony lęk i zadawać wiele trudnych pytań, na które dorośli nie potrafią odpowiedzieć. Aby nie pogłębiać niepokoju dziecka, sprawdź, jak rozmawiać z nim o powodzi – kliknij tutaj i przeczytaj krótki poradnik napisany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w niesienie pomocy osobom dotkniętym powodziami!