Żłobek nawet za 0 zł? Program Aktywny Rodzic w MegaMocnych

Aktywny rodzic – co to jest?

W ramach ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz wychowaniu dziecka, został powołany program Aktywny Rodzic. Wprowadza on 3 nowe świadczenia:

• Aktywnie w pracy
  • Aktywnie w żłobku
  • Aktywnie w domu

W żłobkach MegaMocni rodzice będą mogli skorzystać z dofinansowania Aktywnie w żłobku i obniżyć koszt opieki nad dzieckiem nawet do 0 zł. W naszych placówkach nie zwiększamy opłat!

Aktywnie w żłobku – szczegóły i warunki otrzymania świadczenia

Nowy program obniżający koszty opieki nad najmłodszymi dziećmi zastąpi funkcjonujące dotychczas dofinansowanie, które wynosiło maksymalnie 400 zł miesięcznie. Świadczenie Aktywnie w żłobku przeznaczone jest dla rodziców, których dzieci uczęszczają do żłobka, klubu dziecięcego albo dziennego opiekuna. Rodzice, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy dofinansowania, otrzymają do 1500 zł miesięcznie na dziecko lub do 1900 zł miesięcznie na dziecko niepełnosprawne, jednak nie więcej niż wysokość opłaty, jaką rodzic ponosi za pobyt dziecka w instytucji opieki. Świadczenie będzie przyznawane rodzicom dzieci od 12 do 35 miesiąca życia

Co ważne, program Aktywnie w żłobku, jak i pozostałe świadczenia, nie są objęte kryterium dochodowym. Oznacza to, że rodzic może otrzymać jeden rodzaj wsparcia, w zależności od swojej sytuacji zawodowej lub własnego wyboru.

Wnioski – jak i gdzie je składać

Przyjmowaniem i weryfikacją wniosków, a także wypłatą świadczeń będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chęć skorzystania z programu będzie można zgłosić wyłącznie internetowo poprzez:

• bankowość elektroniczną
  • platformę Emp@tia
  • aplikację mobilną mZUS
  • platformę PUE ZUS

Aktywnie w żłobku w MegaMocnych

W naszych placówkach rodzice maluszków będą mogli skorzystać z nowego świadczenia. Dzięki dofinansowaniu opłata za opiekę nad dzieckiem może zostać obniżona nawet do 0 zł. Pamiętaj, że w MegaMocnych ceny za czesne w nowoczesnych i bezpiecznych żłobkach nie zostaną zwiększone.

Masz pytania? Chcesz poznać naszą ofertę edukacyjną? Zadzwoń na nr 797 350 372.

Niezbędne informacje dotyczące świadczeń w ramach rządowego programu Aktywny Rodzic znajdziesz również na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/aktywny-rodzic