Facebook Pixel Code
Umów spotkanie
Zapisz dziecko

Wybierz grupę wiekową

Żłobek lub przedszkole Szkoła
Nasze placówki

Adres: Lawendowa 1
80-180 Borkowo
Telefon: +48 506 562 053
E-mail: borkowo@megamocni.edu.pl

Godziny otwarcia: 6:00 – 17:30

Przejdź do strony internetowej

#SiładlaOlafa - charytatywny spływ kajakowy

22.02.2024

Dwuletni Olaf z Gdańska, chłopiec pełen uśmiechu i radości, walczy z wyjątkowo rzadką mutacją dystrofii mięśniowej Duchenne'a (DMD).

Diagnostyka maluszka rozpoczęła się, gdy miał zaledwie 3 miesiące. Od tego czasu Emilia i Eryk podporządkowali życie leczeniu, konsultacjom i terapiom synka, walcząc z chorobą genetyczną. Ich głównym celem jest obecnie jak najszybsza zbiórka środków na terapię genową, która daje nadzieję na zatrzymanie dystrofii. Goni ich czas, bo terapia jest możliwa tylko do określonego wieku dziecka, a stan zdrowia Olafka szybko się pogarsza.

Ta poruszająca historia dzielnego chłopca i jego niezłomnych rodziców zainspirowała inne waleczne serca. Nasza MegaMocna opiekunka Liubov Machnowska wraz z mężem Szymonem postanowili zaangażować się w zbiórkę pieniędzy na leczenie 2-latka z Gdańska. Polsko-ukraińska para zamierza pobić rekord Guinnessa w spływie kajakowym Wisłą zimą, zbierając fundusze na terapię genową dla Olafa. Płynąc ponad 1000 kilometrów Wisłą chcą zjednoczyć ludzi dobrej woli w walce o życie chłopca.

Pani Liubov pracuje jako opiekunka w jednym z MegaMocnych żłobków. Praca sprawia jej dużo radości. Lubi w niej dzieci, ich emocje, otwartość i postępy. W rozmowie zauważa, że maluszki bardzo różnią się od dorosłych, bardziej cieszą się z każdego momentu. „Chciałabym, żeby każdy dorosły to zauważył i nauczył się tego od nich” – mówi z uśmiechem.

Spływ dla życia jest dla niej symbolem solidarności, nadziei i determinacji. Każdy, kto dołączy do tej inicjatywy w jakikolwiek sposób, staje się częścią wspólnej walki o życie

Trzymamy kciuki za MegaMocną opiekunkę Liubov Machnowską i jej męża Szymona. Zachęcamy do poznania historii i wsparcia akcji na https://www.siepomaga.pl/olaf-krasnowski