Unia Europejska
flaga Unii Europejskiej

MegaMocni Stogi

MegaMocni Stogi
ZAPISZ DZIECKO
Mamy grupę integracyjną
0
pracowników
0
m2 do nauki i zabawy
0
sal dla dzieci
0
m2 do nauki i zabawy
0
pracowników
0
sal dla dzieci

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole MegaMocni Stogi to nasza morska perła w koronie. Jej wnętrze, choć na suchym lądzie, pachnie dalekomorską przygodą. Pełno w nim miękkich puf i zakątków, w których można bawić się w chowanego albo po prostu schować się na drzemkę. Delikatne, estetyczne wykończenia wyciszają i cieszą oko, nie tylko rodziców, ale przede wszystkim naszych najmłodszych. To radość przebywania w pięknej, jasnej przestrzeni pełnej zabawek i pomocy dydaktycznych. MegaMocni Stogi posiadają duży ogród z placem zabaw dostosowany do potrzeb maluchów o niespożytej energii.

Nasza placówka to nowoczesny obiekt zlokalizowany w biurowcu Koga na Stogach. Dzięki położeniu przy trasie Majora Henryka Sucharskiego dojazd do naszego żłobka i przedszkola z Południowej Obwodnicy Gdańska zajmuje jedynie 5 minut. Jadąc w przeciwną stronę, tunelem pod Martwą Wisłą, w kolejne 5 minut znajdziemy się w Dolnym Wrzeszczu. MegaMocni Stogi to nie tylko doskonałe miejsce nie tylko dla mieszkańców Stogów, ale również Wrzeszcza, południowych dzielnic Gdańska i licznych podgdańskich miejscowości. 

Gdzie nas znajdziesz?

Adres: Witolda Andruszkiewicza 5
80-601 Gdańsk
Telefon: +48 517 232 092
E-mail:
 stogi@megamocni.edu.pl

Godziny otwarcia: 6:00 – 17:00

Jak do nas dojechać?
Autobus:106, 158 do Przystanku Andruszkiewicza
Auto: Ogólnodostępny parking w pobliżu obiektu

DYREKCJA

Malwina Rulewska-Dunst
Dyrektor Żłobka i Przedszkola MegaMocni Stogi

Przeczytaj więcej

Wykształcenie wyższe zdobyła na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, gdzie zdobyła tytuł licencjata z Zarządzania Przedsiębiorstwem i magistra z Marketingu i Komunikacji Społecznej. Ukończyła również studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Karierę zawodową rozpoczęła w 2012 roku od założenia własnej działalności gospodarczej. Niedługo później została specjalistą ds. sprzedaży w TaksiCom. Od 2018 roku związana jest z Niepublicznymi Żłobkami i Przedszkolami Gdańsk. Początkowo pełniła funkcję Asystentki Dyrektora MegaMocni Zaspa, by w 2019 awansować na stanowisko Dyrektora Operacyjnego MegaMocni Stogi.

Joanna Wiśniewska
Zastępca Dyrektora Żłobka i Przedszkola MegaMocni Stogi

Przeczytaj więcejJest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku filologia polska. Ukończyła także studia podyplomowe z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Poszerzała swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych z zarządzania oświatą oraz studiach magisterskich z pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęła w 2017, pracując w polskiej szkole w Belgii, by później w 2019 roku rozpocząć pracę jako nauczyciel wychowawca w przedszkolu w Gdańsku. Do MegaMocnych dołączyła w czerwcu 2021.

INFORMATOR RODZICA

Jesteś ciekawy co żłobkowicze i przedszkolaki robią w ciągu dnia? Czego potrzebuje Twoje dziecko idąc do placówki?
Pobierz informator rodzica, sprawdź plan dnia oraz z czego składa się wyprawka.

WYŻYWIENIE

Posiłki przygotowują kucharze i specjaliści-dietetycy z Gastrohouse Catering. Do sal podajemy je na talerzach. Dbamy o to, żeby jedzenie zawsze było świeże, zrównoważone i dostosowane do potrzeb rozwijającego się malucha.

Na urodzinowe okazje rodzice mogą zamówić torty wykonane z naturalnych i pełnowartościowych produktów. Oferta: COOLinarne studioBez cukrzenia.

MEGAMOCNI STOGI
PRZEDSZKOLE

ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

Poznawanie nowych osób, słuchanie innych, rozumienie emocji, zapraszanie do zabawy, dzielenie się, to tylko niektóre sytuacje, z którymi dziecko musi się oswoić. Trening Umiejętności Społecznych uczy właśnie tego, jak radzić sobie w sytuacjach społecznych. Pomaga zdobyć kompetencje, dzięki którym przedszkolaki łatwiej poradzą sobie później np. w szkole.

Warsztaty o emocjach

Radość, złość, strach czy fascynacja to emocje, które musimy nauczyć się rozpoznawać. Na zajęciach dzieci rozwijają wrażliwość emocjonalną, empatię, uczą się akceptować własną emocjonalność i odpowiednio reagować na emocje innych. Dzięki nauce o emocjach lepiej funkcjonują w grupie rówieśniczej.

Warsztaty o tolerancji

Każdy jest wartościowy i niepowtarzalny, i tego m.in. uczą się dzieci podczas zajęć. Ważne jest, aby na wczesnym etapie rozwoju kształtować wśród dzieci postawy tolerancji, akceptacji, wrażliwości i gotowości służenia pomocą.

Język angielski

Wplatamy język angielski w cykl naszych codziennych aktywności. Dodatkowo, dwa razy w tygodniu pracujemy nad językiem z wykwalifikowanym lektorem, aby budować wiedzę i umiejętności lingwistyczne oraz nabywać płynności w komunikacji.

Profilaktyka logopedyczna

Mówienie to bardzo trudne zadanie! Zwłaszcza, gdy dopiero uczymy się, w jaki sposób komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą słów. Aparat mowy składa się bowiem z wielu elementów, niezależnych mięśni i połączeń nerwowych, które razem stanowią instrument wymagający strojenia i wytrwałych przygotowań. To nie lada wyzwanie! Dzięki ćwiczeniom zaprojektowanym pod kątem angażowania mięśni oddechowych i aparatu mowy poprawna artykulacja nie będzie dla nas żadnym problemem w przyszłości.

Rytmika

Rytmika to zajęcia, które poprzez dźwięk i ruch usprawniają koordynację, kształtują wrażliwość, oswajają z wystąpieniami publicznymi. To fizyczne doświadczanie muzyki za pośrednictwem wszystkich zmysłów. Dzieci uczą się rytmu i tempa, wpływu bodźców dźwiękowych, śpiewu, gry na instrumentach, łączenia dźwięku z ruchem. To wielopoziomowa nauka i rozwój poprzez świetną zabawę!

Laboratorium

Dzieci mają możliwość obcowania z chemią, fizyką i biologią. Mają możliwość przekonać się, że za wszelkimi niezwykłymi zdarzeniami z codziennego życia stoją prawa nauki. Eksperymentowanie rozbudza ciekawość, kształtuje krytyczne myślenie, umiejętność weryfikowania i wyciągania wniosków.

Poranna gimnastyka

Intensywny dzień wypełniony odkrywaniem świata i poznawaniem samego siebie rozpoczynamy od lekkich wygibasów. Poranna gimnastyka to zestaw zabaw ruchowych, które pobudzają nie tylko rozwijające się ciało ale i kształtujący się umysł. To świetne przygotowanie do dalszych zabaw z rówieśnikami.

Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi

Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda. Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.

Warsztaty plastyczno-recyklingowe

O wartości ekologii i tego, jak ważna jest troska o planetę, na której żyjemy, uczymy się wspólnie od najmłodszych lat. Na naszych warsztatach plastyczno-recyklingowych koncentrujemy się na tym, w jaki sposób wykorzystywać niepotrzebne już materiały do tworzenia nowych przedmiotów i rozwiązań. Pokazujemy jak można tchnąć nowe życie w stare przedmioty, dbając przy tym o otaczające nas środowisko. Jest to doskonałe połączenie treningu kreatywności, poczucia estetyki i motoryki małej.

Sensoplastyka

Na zajęciach dzieci doświadczają świata poprzez smak, zapach, dotyk, wzrok, słuch i węch. Wykorzystując naturalne i bezpieczne składniki oraz doskonałą zabawę, stymulujemy ich neurony do pracy. Wszystko po to, aby rozbudzać kreatywność, ciekawość, ćwiczyć wrażliwość i poznawać świat.

U Meggi w ogrodzie

Zajęcia mają edukować najmłodszych w zakresie działań ogrodniczych, wzbudzić zaciekawianie światem roślin oraz przybliżyć zagadnienia związane z procesem wzrostu, pielęgnacji oraz ochroną środowiska. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie dzieci nauczą się planowania, przewidywania oraz co najważniejsze odpowiedzialności i szacunku do pracy własnej i innych.

Globalne czytanie

Czytanie globalne to czytanie całowyrazowe, polega na fotograficznym, holistycznym odczytywaniu całych słów bez dzielenia ich na sylaby lub litery. W ten sposób dzieci opanowują czytanie analityczno-syntetyczne. Takie czytanie rozwija prawą półkulę mózgu, która odpowiada za intuicyjny, nieschematyczny sposób rozumowania, a także pamięć wzrokową. Stymulując jej aktywność, sprawiamy, że dziecko lepiej zapamiętuje, szybciej czyta, potrafi znakomicie liczyć w pamięci, rozwija w sobie słuch muzyczny.

Bajkoterapia

Opowieść jest pierwotną i naturalną formą przekazu. Wykorzystując je w pracy z dziećmi, możemy rozbudzać wyobraźnię, pozwalać kształtować osobowość, budować zdolność do przeżywania uczuć i emocji, czy rozwijać empatię w relacjach z innymi. Pokonywanie przeciwności losu przez bohaterów staje się więc wzorcem do budowania wytrwałości i przezwyciężania własnych, codziennych przeszkód.

Kącik czytelniczy

W naszym kąciku czytelniczym skupiamy się na słowie pisanym. Pragniemy rozbudzić w naszych podopiecznych pasję i nawyk czytania książek. Czytamy na głos, by pomóc rozwijać i wzbogacać słownictwo dziecka, pozwolić osłuchać się z językiem, brzmieniem słów i konstrukcją gramatyczną. Otwieramy przed dziećmi drzwi do świata, w którym mogą odnaleźć spokój, nauczyć się rozróżniać emocje, nazywać zjawiska. Czytanie dłuższych form jest też nieocenione w budowaniu umiejętności długotrwałej koncentracji.

Gimnastyka paluszkowa

Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą. To najlepszy z możliwych wstęp do nauki pisania, a przy tym świetna zabawa, którą można powtarzać w domu z rodzicami i rodzeństwem.

Kodowanie na dywanie

Żyjemy w świecie pełnym kodów, dlatego naukę kodowania można rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Istotą jest przecież logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji. Zajęcia wspierają holistyczny rozwój dziecka, w którym ważne są także kompetencje społeczne.

Klub gier planszowych

Jedna z większych wartości gier planszowych jest taka, że stwarzają one okazję do bezpośredniego kontaktu z innymi dziećmi. Dzięki nim dzieci rozwijają umiejętności przestrzegania reguł i zasad gry, rozwijają funkcje wzrokowe, słuchowe, dotykowe i poznawcze, ale przede wszystkim uczą zasad pracy w grupie.  Dziecko poznaje zasady gry fair play  oraz emocje, które towarzyszą wygranej, ale także przegranej.

Dogoterapia

Kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, są dla dzieci bardzo wartościowe. Wzmacniają empatię względem zwierząt, są okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do poszerzania słownika czynnego, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.

Kuchcikowo

Warsztaty kulinarne kształtują u dzieci praktyczne umiejętności kulinarne, uczą zasad higieny i rozwijają umiejętność bezpiecznego posługiwania się przyborami kuchennymi. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, uczą się planowania i organizowania swoich działań oraz odkrywają nowe smaki i zapachy.

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

Poznawanie nowych osób, słuchanie innych, rozumienie emocji, zapraszanie do zabawy, dzielenie się, to tylko niektóre sytuacje, z którymi dziecko musi się oswoić. Trening Umiejętności Społecznych uczy właśnie tego, jak radzić sobie w sytuacjach społecznych. Pomaga zdobyć kompetencje, dzięki którym przedszkolaki łatwiej poradzą sobie później np. w szkole.

Warsztaty o emocjach

Radość, złość, strach czy fascynacja to emocje, które musimy nauczyć się rozpoznawać. Na zajęciach dzieci rozwijają wrażliwość emocjonalną, empatię, uczą się akceptować własną emocjonalność i odpowiednio reagować na emocje innych. Dzięki nauce o emocjach lepiej funkcjonują w grupie rówieśniczej.

Warsztaty o tolerancji

Każdy jest wartościowy i niepowtarzalny, i tego m.in. uczą się dzieci podczas zajęć. Ważne jest, aby na wczesnym etapie rozwoju kształtować wśród dzieci postawy tolerancji, akceptacji, wrażliwości i gotowości służenia pomocą.

Język angielski

Wplatamy język angielski w cykl naszych codziennych aktywności. Dodatkowo, dwa razy w tygodniu pracujemy nad językiem z wykwalifikowanym lektorem, aby budować wiedzę i umiejętności lingwistyczne oraz nabywać płynności w komunikacji.

Profilaktyka logopedyczna

Mówienie to bardzo trudne zadanie! Zwłaszcza, gdy dopiero uczymy się, w jaki sposób komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą słów. Aparat mowy składa się bowiem z wielu elementów, niezależnych mięśni i połączeń nerwowych, które razem stanowią instrument wymagający strojenia i wytrwałych przygotowań. To nie lada wyzwanie! Dzięki ćwiczeniom zaprojektowanym pod kątem angażowania mięśni oddechowych i aparatu mowy poprawna artykulacja nie będzie dla nas żadnym problemem w przyszłości.

Rytmika

Rytmika to zajęcia, które poprzez dźwięk i ruch usprawniają koordynację, kształtują wrażliwość, oswajają z wystąpieniami publicznymi. To fizyczne doświadczanie muzyki za pośrednictwem wszystkich zmysłów. Dzieci uczą się rytmu i tempa, wpływu bodźców dźwiękowych, śpiewu, gry na instrumentach, łączenia dźwięku z ruchem. To wielopoziomowa nauka i rozwój poprzez świetną zabawę!

Laboratorium

Dzieci mają możliwość obcowania z chemią, fizyką i biologią. Mają możliwość przekonać się, że za wszelkimi niezwykłymi zdarzeniami z codziennego życia stoją prawa nauki. Eksperymentowanie rozbudza ciekawość, kształtuje krytyczne myślenie, umiejętność weryfikowania i wyciągania wniosków.

Poranna gimnastyka

Intensywny dzień wypełniony odkrywaniem świata i poznawaniem samego siebie rozpoczynamy od lekkich wygibasów. Poranna gimnastyka to zestaw zabaw ruchowych, które pobudzają nie tylko rozwijające się ciało ale i kształtujący się umysł. To świetne przygotowanie do dalszych zabaw z rówieśnikami.

Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi

Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda. Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.

Warsztaty plastyczno-recyklingowe

O wartości ekologii i tego, jak ważna jest troska o planetę, na której żyjemy, uczymy się wspólnie od najmłodszych lat. Na naszych warsztatach plastyczno-recyklingowych koncentrujemy się na tym, w jaki sposób wykorzystywać niepotrzebne już materiały do tworzenia nowych przedmiotów i rozwiązań. Pokazujemy jak można tchnąć nowe życie w stare przedmioty, dbając przy tym o otaczające nas środowisko. Jest to doskonałe połączenie treningu kreatywności, poczucia estetyki i motoryki małej.

Sensoplastyka

Na zajęciach dzieci doświadczają świata poprzez smak, zapach, dotyk, wzrok, słuch i węch. Wykorzystując naturalne i bezpieczne składniki oraz doskonałą zabawę, stymulujemy ich neurony do pracy. Wszystko po to, aby rozbudzać kreatywność, ciekawość, ćwiczyć wrażliwość i poznawać świat.

U Meggi w ogrodzie

Zajęcia mają edukować najmłodszych w zakresie działań ogrodniczych, wzbudzić zaciekawianie światem roślin oraz przybliżyć zagadnienia związane z procesem wzrostu, pielęgnacji oraz ochroną środowiska. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie dzieci nauczą się planowania, przewidywania oraz co najważniejsze odpowiedzialności i szacunku do pracy własnej i innych.

Globalne czytanie

Czytanie globalne to czytanie całowyrazowe, polega na fotograficznym, holistycznym odczytywaniu całych słów bez dzielenia ich na sylaby lub litery. W ten sposób dzieci opanowują czytanie analityczno-syntetyczne. Takie czytanie rozwija prawą półkulę mózgu, która odpowiada za intuicyjny, nieschematyczny sposób rozumowania, a także pamięć wzrokową. Stymulując jej aktywność, sprawiamy, że dziecko lepiej zapamiętuje, szybciej czyta, potrafi znakomicie liczyć w pamięci, rozwija w sobie słuch muzyczny.

Bajkoterapia

Opowieść jest pierwotną i naturalną formą przekazu. Wykorzystując je w pracy z dziećmi, możemy rozbudzać wyobraźnię, pozwalać kształtować osobowość, budować zdolność do przeżywania uczuć i emocji, czy rozwijać empatię w relacjach z innymi. Pokonywanie przeciwności losu przez bohaterów staje się więc wzorcem do budowania wytrwałości i przezwyciężania własnych, codziennych przeszkód.

Kącik czytelniczy

W naszym kąciku czytelniczym skupiamy się na słowie pisanym. Pragniemy rozbudzić w naszych podopiecznych pasję i nawyk czytania książek. Czytamy na głos, by pomóc rozwijać i wzbogacać słownictwo dziecka, pozwolić osłuchać się z językiem, brzmieniem słów i konstrukcją gramatyczną. Otwieramy przed dziećmi drzwi do świata, w którym mogą odnaleźć spokój, nauczyć się rozróżniać emocje, nazywać zjawiska. Czytanie dłuższych form jest też nieocenione w budowaniu umiejętności długotrwałej koncentracji.

Gimnastyka paluszkowa

Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą. To najlepszy z możliwych wstęp do nauki pisania, a przy tym świetna zabawa, którą można powtarzać w domu z rodzicami i rodzeństwem.

Kodowanie na dywanie

Żyjemy w świecie pełnym kodów, dlatego naukę kodowania można rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Istotą jest przecież logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji. Zajęcia wspierają holistyczny rozwój dziecka, w którym ważne są także kompetencje społeczne.

Klub gier planszowych

Jedna z większych wartości gier planszowych jest taka, że stwarzają one okazję do bezpośredniego kontaktu z innymi dziećmi. Dzięki nim dzieci rozwijają umiejętności przestrzegania reguł i zasad gry, rozwijają funkcje wzrokowe, słuchowe, dotykowe i poznawcze, ale przede wszystkim uczą zasad pracy w grupie.  Dziecko poznaje zasady gry fair play  oraz emocje, które towarzyszą wygranej, ale także przegranej.

Dogoterapia

Kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, są dla dzieci bardzo wartościowe. Wzmacniają empatię względem zwierząt, są okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do poszerzania słownika czynnego, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.

Kuchcikowo

Warsztaty kulinarne kształtują u dzieci praktyczne umiejętności kulinarne, uczą zasad higieny i rozwijają umiejętność bezpiecznego posługiwania się przyborami kuchennymi. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, uczą się planowania i organizowania swoich działań oraz odkrywają nowe smaki i zapachy.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Judo

Każdy, kto zetknął się bliżej z judo przyzna, że to znacznie więcej niż sztuka walki. To sztuka i sposób życia – buduje pewność siebie, odpowiedzialność, cierpliwość. Rozwija samodyscyplinę, punktualność i maniery. Do tego udoskonala siłę, szybkość, koordynację i orientację oraz uczy wartości tkwiącej w zdrowej rywalizacji. Wiek przedszkolny to idealny czas, by zacząć treningi.

Tańce z Bożeną Kowalską

Taniec jest środkiem wyrazu – łączy emocje, ruch, muzykę, koordynację w czasie i przestrzeni. Bożena Kowalska „Bożka” jest tancerką, choreografką i instruktorką z wieloletnim doświadczeniem. Uczy tańca poprzez zabawę i układy pobudzające wyobraźnię. Przede wszystkim zaś łączy potrzebę ruchu dziecka ze świadomością wpływania na niego.

Terapia logopedyczna

Nauka prawidłowego używania języka i całego aparatu mowy to proces wymagający czasu. Każde dziecko jest absolutnie unikatowe i rozwija mowę w swoim indywidualnym tempie. Jest czymś całkowicie naturalnym, że czasem w tych zmaganiach potrzebne są dodatkowe, wesołe i angażujące ćwiczenia. Zwłaszcza z ulubionym, doświadczonym i radosnym logopedą! Wszystko po to, aby wszelkie trudności przekuć w osiągnięcia i pomóc maluchowi w usprawnieniu jego umiejętności mowy, komunikacji i rozumienia.

Drużyna Kangura

Gry i zabawy ruchowe mają za zadanie polepszyć ogólny stan zdrowia, ale przede wszystkim wyrobić nawyk aktywności fizycznej. Dzieci przygotowują się mentalnie do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności pogodzenia się z przegraną.

Majsterkowanie

Na zajęciach z majsterkowania dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. Zajęcia pomagają w rozwoju wyobraźni przestrzennej i trenują sprawność motoryczną dziecka. Warsztaty majsterkowania budują pewność siebie, wiarę we własne możliwości.

Judo

Każdy, kto zetknął się bliżej z judo przyzna, że to znacznie więcej niż sztuka walki. To sztuka i sposób życia – buduje pewność siebie, odpowiedzialność, cierpliwość. Rozwija samodyscyplinę, punktualność i maniery. Do tego udoskonala siłę, szybkość, koordynację i orientację oraz uczy wartości tkwiącej w zdrowej rywalizacji. Wiek przedszkolny to idealny czas, by zacząć treningi.

Tańce z Bożeną Kowalską

Taniec jest środkiem wyrazu – łączy emocje, ruch, muzykę, koordynację w czasie i przestrzeni. Bożena Kowalska „Bożka” jest tancerką, choreografką i instruktorką z wieloletnim doświadczeniem. Uczy tańca poprzez zabawę i układy pobudzające wyobraźnię. Przede wszystkim zaś łączy potrzebę ruchu dziecka ze świadomością wpływania na niego.

Terapia logopedyczna

Nauka prawidłowego używania języka i całego aparatu mowy to proces wymagający czasu. Każde dziecko jest absolutnie unikatowe i rozwija mowę w swoim indywidualnym tempie. Jest czymś całkowicie naturalnym, że czasem w tych zmaganiach potrzebne są dodatkowe, wesołe i angażujące ćwiczenia. Zwłaszcza z ulubionym, doświadczonym i radosnym logopedą! Wszystko po to, aby wszelkie trudności przekuć w osiągnięcia i pomóc maluchowi w usprawnieniu jego umiejętności mowy, komunikacji i rozumienia.

Drużyna Kangura

Gry i zabawy ruchowe mają za zadanie polepszyć ogólny stan zdrowia, ale przede wszystkim wyrobić nawyk aktywności fizycznej. Dzieci przygotowują się mentalnie do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności pogodzenia się z przegraną.

Majsterkowanie

Na zajęciach z majsterkowania dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. Zajęcia pomagają w rozwoju wyobraźni przestrzennej i trenują sprawność motoryczną dziecka. Warsztaty majsterkowania budują pewność siebie, wiarę we własne możliwości.

MEGAMOCNI STOGI
ŻŁOBEK

ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO

Zabawy fundaMentalne

Ich celem jest stymulacja wielokierunkowego rozwoju, rozwijanie inteligencji i wrodzonych zdolności poprzez udział w prostych, urozmaiconych i dobrze zaplanowanych zabawach. Uczestnictwo zapewnia maluchom nie tylko przyjemne przeżycia, ale też uczy sposobów poznawania świata, radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, a przede wszystkim pozwala poznać smak sukcesu.

Program ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego, a z pomocą przychodzą maskotki Baby Beetles. Oprócz nabywania umiejętności językowych można zaobserwować u dzieci poprawę koncentracji, lepszą podzielność uwagi, pogłębienie wrażliwości kulturowej i społecznej.

Ruch rozwijający Weroniki Sherborne

Ćwicząc z drugim człowiekiem maluch uczy się współpracy, nawiązywania kontaktu, dzielenia radości z innymi (umiejętności społeczne). Dodatkowo dziecko nabiera zaufania do siebie i do opiekuna, buduje poczucie sprawstwa (umiem to zrobić) i poczucie własnej wartości (jestem ważny/ważna). Poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z partnerem zabawy wyzwala twórczą energię.

Zajęcia relaksacyjne z elementami JOGI

Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda. Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.

Zabawy paluszkowe

Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą. To najlepszy z możliwych wstęp do nauki pisania, a przy tym świetna zabawa, którą można powtarzać w domu z rodzicami i rodzeństwem.

Sensoplastyka dla smyka

Gdyby nie one, nie bylibyśmy w stanie odnaleźć się w czasie i przestrzeni, nie moglibyśmy odbierać sygnałów docierających do nas ze świata zewnętrznego. Mowa tu o zmysłach. Na zajęciach z sensoplastyki nasi mali eksploratorzy doświadczają świata poprzez smak, zapach, dotyk, wzrok, słuch i węch. Wykorzystując naturalne i bezpieczne składniki oraz doskonałą zabawę, stymulujemy ich neurony do pracy. Wszystko po to, aby rozbudzać kreatywność, budzić ciekawość, ćwiczyć wrażliwość i poznawać świat.

U Meggi w ogrodzie

Zajęcia mają edukować najmłodszych w zakresie działań ogrodniczych, wzbudzić zaciekawianie światem roślin oraz przybliżyć zagadnienia związane z procesem wzrostu, pielęgnacji oraz ochroną środowiska. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie dzieci nauczą się planowania, przewidywania oraz co najważniejsze odpowiedzialności i szacunku do pracy własnej i innych.

Muzyka wokół nas

Dźwięk wprawia w ruch materię, oddziałuje na człowieka, otula i porusza. Dzieci czują to instynktownie – z ciekawością poznają nowe melodie, z uśmiechem i radością witają znajome dźwięki. Nasze zabawy muzyczne to zajęcia muzyczno-ruchowe pomagające rozwijać motorykę dziecka, jego poczucie rytmu w tańcu i grze na instrumentach. Oswajają z różnorodnością dźwięków, kształtują wrażliwość.

Rytmika

Rytmika to zajęcia, które poprzez dźwięk i ruch usprawniają koordynację, kształtują wrażliwość, oswajają z wystąpieniami publicznymi. To fizyczne doświadczanie muzyki za pośrednictwem wszystkich zmysłów. Dzieci uczą się rytmu i tempa, wpływu bodźców dźwiękowych, śpiewu, gry na instrumentach, łączenia dźwięku z ruchem. To wielopoziomowa nauka i rozwój poprzez świetną zabawę!

Wierszyki masażyki

Masażyki to forma zabawy oparta na zmyśle dotyku. Bazują na naturalnej aktywności dzieci. Służą odprężeniu, przeżywaniu radości, uczeniu się kontaktu fizycznego poprzez głaskanie, dotykanie opuszkami palców, delikatne poklepywanie. Wierszyki pomagają w rozwijaniu wyobraźni, uczą orientacji we własnym ciele, pomagają poznać kierunki. Ponadto rozwijają umiejętności koncentracji uwagi i odprężenia się.

Słowa w akcji – zabawy logopedyczne

Mówienie to bardzo trudne zadanie! Zwłaszcza, gdy dopiero uczymy się, w jaki sposób komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą słów. Dzieci posługują się planszami i obrazki, aktywnie nimi operując, uczą się nazywać, rozpoznawać i wykorzystywać poznawane elementy językowe w działaniu.

Zabawy z piłką

Ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność spostrzegania, orientację w schemacie własnego ciała, świadomość przestrzeni i odległości. Zabawy z piłką przygotowują dzieci do gier sportowych, wnoszą wiele radości i rozwijają umiejętność pozytywnej rywalizacji.

Zabawy z chustą Klanza

Kolorowa chusta ma kształt koła, ale może przybierać różne formy, zawsze jednak dostarcza wiele możliwości do zabawy. Ułatwia wzajemne poznawanie się, współdziałanie w grupie, doskonali spostrzegawczość i refleks, ćwiczy poczucie rytmu.

Zabawy fundaMentalne

Ich celem jest stymulacja wielokierunkowego rozwoju, rozwijanie inteligencji i wrodzonych zdolności poprzez udział w prostych, urozmaiconych i dobrze zaplanowanych zabawach. Uczestnictwo zapewnia maluchom nie tylko przyjemne przeżycia, ale też uczy sposobów poznawania świata, radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, a przede wszystkim pozwala poznać smak sukcesu.

Program ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego, a z pomocą przychodzą maskotki Baby Beetles. Oprócz nabywania umiejętności językowych można zaobserwować u dzieci poprawę koncentracji, lepszą podzielność uwagi, pogłębienie wrażliwości kulturowej i społecznej.

Ruch rozwijający Weroniki Sherborne

Ćwicząc z drugim człowiekiem maluch uczy się współpracy, nawiązywania kontaktu, dzielenia radości z innymi (umiejętności społeczne). Dodatkowo dziecko nabiera zaufania do siebie i do opiekuna, buduje poczucie sprawstwa (umiem to zrobić) i poczucie własnej wartości (jestem ważny/ważna). Poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z partnerem zabawy wyzwala twórczą energię.

Zajęcia relaksacyjne z elementami JOGI

Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda. Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.

Zabawy paluszkowe

Zabawy paluszkowe to połączenie treningu dłoni i palców oraz wierszy, rymowanek i piosenek. To choreografia dla słów. Pogłębiają zdolności koncentracji, uczą budowania zadań, usprawniają umiejętności komunikacyjne dziecka, usprawniają motorykę małą. To najlepszy z możliwych wstęp do nauki pisania, a przy tym świetna zabawa, którą można powtarzać w domu z rodzicami i rodzeństwem.

Sensoplastyka dla smyka

Gdyby nie one, nie bylibyśmy w stanie odnaleźć się w czasie i przestrzeni, nie moglibyśmy odbierać sygnałów docierających do nas ze świata zewnętrznego. Mowa tu o zmysłach. Na zajęciach z sensoplastyki nasi mali eksploratorzy doświadczają świata poprzez smak, zapach, dotyk, wzrok, słuch i węch. Wykorzystując naturalne i bezpieczne składniki oraz doskonałą zabawę, stymulujemy ich neurony do pracy. Wszystko po to, aby rozbudzać kreatywność, budzić ciekawość, ćwiczyć wrażliwość i poznawać świat.

U Meggi w ogrodzie

Zajęcia mają edukować najmłodszych w zakresie działań ogrodniczych, wzbudzić zaciekawianie światem roślin oraz przybliżyć zagadnienia związane z procesem wzrostu, pielęgnacji oraz ochroną środowiska. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie dzieci nauczą się planowania, przewidywania oraz co najważniejsze odpowiedzialności i szacunku do pracy własnej i innych.

Muzyka wokół nas

Dźwięk wprawia w ruch materię, oddziałuje na człowieka, otula i porusza. Dzieci czują to instynktownie – z ciekawością poznają nowe melodie, z uśmiechem i radością witają znajome dźwięki. Nasze zabawy muzyczne to zajęcia muzyczno-ruchowe pomagające rozwijać motorykę dziecka, jego poczucie rytmu w tańcu i grze na instrumentach. Oswajają z różnorodnością dźwięków, kształtują wrażliwość.

Rytmika

Rytmika to zajęcia, które poprzez dźwięk i ruch usprawniają koordynację, kształtują wrażliwość, oswajają z wystąpieniami publicznymi. To fizyczne doświadczanie muzyki za pośrednictwem wszystkich zmysłów. Dzieci uczą się rytmu i tempa, wpływu bodźców dźwiękowych, śpiewu, gry na instrumentach, łączenia dźwięku z ruchem. To wielopoziomowa nauka i rozwój poprzez świetną zabawę!

Wierszyki masażyki

Masażyki to forma zabawy oparta na zmyśle dotyku. Bazują na naturalnej aktywności dzieci. Służą odprężeniu, przeżywaniu radości, uczeniu się kontaktu fizycznego poprzez głaskanie, dotykanie opuszkami palców, delikatne poklepywanie. Wierszyki pomagają w rozwijaniu wyobraźni, uczą orientacji we własnym ciele, pomagają poznać kierunki. Ponadto rozwijają umiejętności koncentracji uwagi i odprężenia się.

Słowa w akcji – zabawy logopedyczne

Mówienie to bardzo trudne zadanie! Zwłaszcza, gdy dopiero uczymy się, w jaki sposób komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą słów. Dzieci posługują się planszami i obrazki, aktywnie nimi operując, uczą się nazywać, rozpoznawać i wykorzystywać poznawane elementy językowe w działaniu.

Zabawy z piłką

Ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność spostrzegania, orientację w schemacie własnego ciała, świadomość przestrzeni i odległości. Zabawy z piłką przygotowują dzieci do gier sportowych, wnoszą wiele radości i rozwijają umiejętność pozytywnej rywalizacji.

Zabawy z chustą Klanza

Kolorowa chusta ma kształt koła, ale może przybierać różne formy, zawsze jednak dostarcza wiele możliwości do zabawy. Ułatwia wzajemne poznawanie się, współdziałanie w grupie, doskonali spostrzegawczość i refleks, ćwiczy poczucie rytmu.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Dogoterapia

Kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, są dla dzieci bardzo wartościowe. Wzmacniają empatię względem zwierząt, są okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do poszerzania słownika czynnego, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.

Warsztaty recyklingowo-plastyczne

Pobudzanie wrażliwości ekologicznej warto zacząć od małego. Dzieci korzystając z materiałów wtórnych w swoich pracach uczą się odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie. Warsztaty rozwijają kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne oraz ekspresję twórczą i plastyczną.

Eksperymenty

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania i dają wiele radości.

Dogoterapia

Kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, są dla dzieci bardzo wartościowe. Wzmacniają empatię względem zwierząt, są okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do poszerzania słownika czynnego, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.

Warsztaty recyklingowo-plastyczne

Pobudzanie wrażliwości ekologicznej warto zacząć od małego. Dzieci korzystając z materiałów wtórnych w swoich pracach uczą się odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie. Warsztaty rozwijają kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne oraz ekspresję twórczą i plastyczną.

Eksperymenty

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania i dają wiele radości.

Masz pytania? Chcesz umówić się na spotkanie z dyrektorem placówki?

Wypełnij formularz zapisu, a skontaktujemy się z Tobą.

ZAJRZYJ DO PLACÓWKI PODCZAS WIRTUALNEGO SPACERU

cookie_white

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Możesz zdecydować o tym, czy dopuszczasz pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.